• SERWIS LAPTOPÓW Z  BEZPŁATNĄ DIAGNOZĄ
  • DOGODNE LOKALIZACJE W KRAKOWIE 
  • 23 LATA  DOŚWIADCZENIA

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi aktualnościami, nowościami, promocjami. Zapraszamy do współpracy. 

Bardzo dużo osób w swojej przygodzie z technologią miewało mniejsze lub większe problemy. Niektórzy radzą sobie z nimi niemal natychmiast, dla innych technologia to wciąż czarna magia. Poniżej przedstawiamy Wam kilka przyczyn, dla których laptop nie chce się włączyć. Nie zawsze wymagana jest wizyta u specjalisty.

Spis treści:

  1. Rozładowana bateria
  2. Czarny ekran w laptopie
  3. Problem z dyskiem twardym

Rozładowana bateria

Dwa elementy muszą działać prawidłowo, żeby laptop był odpowiednio zasilany – bateria i zasilacz. Bardzo łatwo sprawdzić, czy zasilacz funkcjonuje prawidłowo. Można to zrobić dzięki specjalnej diodzie LED, która zazwyczaj świeci na zielono. Oczywiście oprócz diody należy również sprawdzić, czy kabel od zasilacza nie jest w żadnym miejscu uszkodzony. Jeżeli te rzeczy działają prawidłowo, a laptop nie chce się włączyć, wtedy powinniśmy skupić się na baterii. W tym przypadku powinniśmy wymienić ją na nową, kompatybilną z naszym laptopem. Istnieje możliwość funkcjonowania bez baterii zamontowanej w nasz komputer, jednak wtedy musi być on ciągle podłączony do zasilacza i stracimy możliwość przemieszczania się.

Czarny ekran w laptopie

Przy okazji próby włączenia laptopa warto zwrócić uwagę, czy wydaje on jakieś dźwięki. Może nam się po prostu wydawać, że laptop nie chce się włączyć, a tak naprawdę występuje problem z ekranem. Pracujące wentylatory oraz podświetlona klawiatura i kontrolki w obudowie mogą nam sugerować, że problem nie leży w samym komputerze, a wyłącznie w wyświetlaczu. Jeżeli mamy taką możliwość, warto podłączyć komputer do innego monitora zewnętrznego, projektora lub telewizora. Dzięki temu możemy spróbować poszukać rozwiązania na własną rękę, na przykład poprzez zmianę konfiguracji sterowników karty graficznej. Jeżeli to nie pomoże, to konieczna będzie wizyta u specjalisty w związku z najczęstszym problemem, a mianowicie uszkodzeniem taśmy lub matrycy.

Sprawdź inne przyczyny, dla których ekran w Twoim laptopie jest czarny!

Problem z dyskiem twardym

Jeżeli problemy nie wynikają z zasilania lub uszkodzonego ekranu i laptop nie chce się włączyć, najczęściej należy sprawdzić dysk twardy oraz pamięć RAM? W jaki sposób mogą one zostać uszkodzone? Przede wszystkim przez ludzką nieuwagę – nieodpowiedni transport oraz przypadkowe upadki. Mamy wtedy dwa wyjścia – dokonać naprawy na własną rękę lub zanieść urządzenia specjaliście. Dla osób mniej doświadczonych w sprawach technicznych warto postawić na drugie, bardziej bezpieczne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy cały czas nasz laptop posiada gwarancję.